22 MILE RACE RESULTS 2009

Pos Runner Club Cat Time
1 Paul Raistrick Highland Hill Runners M 2-34-38
2 Murray Strain Hunters Bog Trotters M 2-40-10
3 Kenny Riddle Highland Hill Runners M40 2-41-44
4 Matt Sullivan Shettleston Harriers M 2-44-59
5 Graeme Campbell Highland Hill Runners M 2-45-26
6 Oleg Chepelin Shettleston Harriers M 2-46-38
7 Alec Keith Hunters Bog Trotters M40 2-50-02
8 Alasdair Thomas Fleet Feet M40 2-54-59
9 Alan Murchison Winchester & District AC M 2-57-40
10 Ross Bannerman Highland Hill Runners M 3-04-40
11 John Kay Fife AC M50 3-05-22
12 Gordon Stewart Unattached M50 3-08-11
13 Simon Bath Highland Hill Runners M40 3-09-19
14 Henry Blake Highland Hill Runners M 3-10-16
15 Andrew Thin Unattached M50 3-12-34
16 Paul Rodden Highland Hill Runners M 3-13-10
17 Graeme Campbell Unattached M 3-14-36
18 Neil Speight Highland Hill Runners M40 3-15-50
19 Claire Gordon Hunters Bog Trotters F 3-16-19
20 Megan Mowbray Hunters Bog Trotters F 3-16-36
21 Daniel Beckett Hunters Bog Trotters M 3-19-42
22 Gillian Irvine Highland Hill Runners F40 3-23-16
23 Dirk Verbiest Keith & District AAC M50 3-28-31
24 David Chapman Highland Hill Runners M 3-31-13
25 Roxy Bannerman Highland Hill Runners F 3-31-44
26 Alex Warren Unattached M 3-31-49
27 Colin Meek Unattached M40 3-32-34
28 Alex Brett Highland Hill Runners M50 3-37-50
29 Graham Arthur Ilkley Harriers M60 3-38-09
30 Chris Dube Unattached M 3-39-20
31 Becky Carlyle Forth Valley Orienteers F 3-39-20
32 Andrew Brown Team Nopesport M 3-40-21
33 Duncan Grassie Grampian Orienteers M 3-40-21
34 Andy Millard Carnethy HRC M 3-42-34
35 David Hirst Deeside Runners M40 3-46-12
36 Charlene Hamilton Unattached F 3-52-22
37 Ron McGill Dundee Road Runners M50 3-54-08
38 Neil MacRury Stornoway RAC M40 3-55-31
39 Bob Allison Fife A C M50 3-55-59
40 Helen McKevett Unattached F 3-58-12
41 John Macpherson Metro Aberdeen M60 3-59-14
42 Jonathan Bellarby Cosmics M40 3-59-44
43 John Moffat Unattached M40 4-01-06
44 Jamie Brown Unattached M 4-01-29
45 Ranald Whyte Highland Hill Runners M 4-03-55
46 Linda Maclellan Unattached F50 4-04-28
47 Raymond Hunter Unattached M50 4-05-30
48 Richard Oparka Unattached M 4-05-58
49 Nicholas Gubbins Unattached M40 4-06-16
50 Robbie Bruce Orkney AC M50 4-07-42
51 Willie Macrae Unattached M50 4-14-31
52 Rob Shaw Highland Hill Runners M40 4-14-51
53 Iain Bartholomew Unattached M50 4-22-28
54 Stan Bland Troon Tortoises M40 4-27-46
55 Wendy Mackinnon Unattached F40 4-29-46
56 David Flowerday Unattached M50 4-32-48
57 Alice Snow Highland Hill Runners F40 4-35-26
58 Allan Grant Unattached M50 4-37-22
59 Jack Macleod Highland Hill Runners M40 4-41-16
60 Cathel Hutchison Unattached M 4-46-34
61 Douglas Strachan Skye & Lochalsh RC M50 4-47-44
62 Daniel South USA M40 4-57-11
63 Anne Mackay Tain Runners F40 5-01-51
64 Donald Munro Unattached M 5-09-32
65 Graeme Nisbet Unattached M 5-09-32
66 John McNally Fife A C M70 5-10-53
67 David Hearn Stornoway RAC M60 5-51-42
68 Andrew Tallach Unattached M 6-07-11