GWC 2007 - 13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner GWCs Club/Town Time Category
1 Henry Blake

5

Highland Hill Runners 1-16-18 Sen
2 Matthew Sullivan

3

Deeside Runners 1-23-04 Sen
3 Steven Worsley

7

Inverness Harriers 1-28-04 1st V/40
4 Grayham Whyte

4

Inverness Harriers 1-29-09 V/40
5 Colin Morrison

4

Gairloch 1-30-17 1st U/21/Local
6 Alan Gilkison

1

Glasgow HM 1-31-28 Sen
7 Roddy Riddle

4

Inverness 1-34-46 Sen
8 Brian Fraser

2

Kiltarlity 1-36-04 Sen
9 Thomas Kiely

2

Edinburgh 1-42-43 Sen
10 James Hotchkis

7

Nairn 1-44-19 1st V/50
11 Iain Firth

13

Deeside Runners 1-44-32 V/40
12 John Macpherson

1

Aberdeen 1-47-12 1st V/60
13 Tim Chester

3

Poolewe 1-47-14 V/40
14 Robert Marshall

9

Laide 1-48-26 U/21
15 Andrew Barr

15

Mid Argyll AC 1-50-10 V/40
16 John Rodden

3

Highland Hill Runners 1-50-22 Sen
17 David Shepherd

4

Newport-On-Tay 1-50-33 V/40
18 Susannah Macmillan

1

Lochgilphead 1-50-51 1st Lady Eq
19 Lizzie Rose

1

Lochgilphead 1-50-51 1st Lady Eq
20 Graham Maclennan

1

Inverness 1-52-50 Sen
21 Ian Cartwright

5

Invergordon 1-53-15 V/40
22 Ben Thomas

4

Gairloch 1-53-17 U/21
23 Chris Allan

2

Dingwall 1-54-19 V/50
24 Willie Macrae

18

Gairloch 1-54-27 V/50
25 John Thomson

6

Portmahomack 1-55-27 V/50
26 Jonathan Wilson

1

Midmar 1-56-19 V/40
27 Bruce Walker

17

Troon Tortoises 1-56-38 V/60
28 Graham Laing

2

Inverness Harriers 1-56-51 V/50
29 John Gibson

1

Monks Risborough 1-57-20 V/50
30 Stewart Robinson

5

Munlochy 1-58-18 V/60
31 Alice Snow

5

Highland Hill Runners 1-58-20 Lady
32 Roy Macdonald

5

Inverness 1-58-47 V/50
33 Mark Ross

2

Inverness 1-59-32 Sen
34 Donald Smith

7

Westerlands CCC 1-59-59 V/60
35 Charlie Jarvie

4

Inverness Harriers 2-00-37 V/60
36 Pik Chun

2

Inverness 2-01-28 Lady
37 Philip Blake

7

Dingwall 2-02-26 V/50
38 James Nllany

1

Glasgow 2-05-01 Sen
39 Fiona Ross

11

Alness 2-07-27 Lady
40 Martin Russell

1

Inverness 2-08-26 V/50
41 David Baillie

3

Inverness 2-10-21 V/40
42 Duncan Sutherland

3

Inverness 2-10-27 V/40
43 Steven Mitchell

2

Inverness 2-10-27 V/40
44 Richard Darbyshire

1

Oban 2-10-39 V/40
45 Alison Strachan

10

Dundee Road Runners 2-10-45 Lady
46 Peter Logie

2

Inverness 2-11-17 V/50
47 Jim Urquhart

15

Lossiemouth 2-11-26 V/60
48 Anne Mackay

2

Tain Runners 2-12-36 Lady
49 Malcolm Forsyth

2

Inverness 2-12-42 Sen
50 Rosalind Evans

1

Inverness 2-14-20 Lady
51 Julie Tait

1

Glasgow 2-14-29 Lady
52 Margaret McEntegart

1

Glasgow 2-14-29 Lady
53 Pamela Allan

1

Inverurie 2-15-01 Lady
54 Aileen Kirkwood

7

Garioch Road Runners 2-15-07 Lady
55 Alison Johnston

19

HBT 2-19-14 Lady
56 Juliet Lowe

6

Alness 2-19-46 Lady
57 Mark Paton

2

Inverness 2-22-20 Sen
58 Chris Dickson

1

Glasgow 2-23-10 Sen
59 Sandy Mills

8

North Kessock 2-25-52 V/60
60 Jim Peat

12

Muir of Ord 2-29-28 V/60
61 Ken Murphy

6

Newcastle 2-31-08 V/70
62 Tracey Innes

1

Aberdeenshire 2-31-35 Lady
63 Phil McGowan

1

Avoch 2-37-30 V/40
64 Wendy Bullard

7

Newport-On-Tay 2-39-12 Lady
65 Julie Bowen

1

Ardersier 2-40-13 Lady
66 Cerian Macinnes

1

Dingwall 2-40-13 Lady
67 Rhona Fraser

4

Inverness 2-42-52 Lady
68 Joan Munro

4

Muir Jog Scotland 2-52-51 Lady
69 Ted Williams

19

Aultbea 2-55-23 V/70
70 Alan Davidson

6

Dingwall 2-56-18 V/50
   

 

     

 

site map | cookie policy | privacy policy