GWC 2005 - 25 MILE RACE RESULTS

Pos     Runner

GWCs

   Club/Town Time  Category

1

Kenny Riddle

3

Highland Hill Runners

2-56-35

  Sen

2

Alec Keith

10

Hunters Bog Trotters

3-04-08

  V/40

3

Tim Lenton

1

Norfolk Gazelles

3-07-02

  Sen

4

Alasdair Thomas

1

Fleet Feet

3-13-55

  Sen

5

David Hirst

10

Deesde Runners

3-17-47

  V/40

6

Henry Blake

3

Highland Hill Runners

3-19-43

  Sen

7

Ross Bannerman

1

Highland Hill Runners

3-28-21

  Sen

8

Colin Hutt

1

City of Edinburgh

3-28-48

  Sen

9

Nick Lancaster

14

Skye & Lochalsh AC

3-29-42

  V/50

10

Geoff Simpson

15

Hunters Bog Trotters

3-31-15

  V/40

11

Andrew Thin

14

Munlochy

3-35-38

  V/40

12

Steven Worsley

5

Inverness Harriers

3-35-45

  V/40

13

Colin Meek

7

Dundonnell

3-35-56

  V/40

14

Claire Gordon

2

Hunters Bog Trotters

3-39-22

  1st Lady

15

Neil Speight

2

Inverness

3-40-57

  Sen

16

Sarah Dunn

4

Deeside Runners

3-41-50

  Lady

17

Colin Maclean

2

Poolewe

3-43-26

  Ist Local

18

Ron McGill

8

Dundee Road Runners

3-45-21

  V/50

19

Gillian Irvine

5

Highland Hill Runners

3-46-50

  Lady

20

Ben Preece

18

Deeside Runners

3-50-12

  V/60

21

Catherine Mangham

1

Cosmic Hill Bashers

3-50-41

  Lady

22

Iain Mackay

14

Hunters Bog Trotters

3-53-06

  V/40

23

David Sullivan

3

Deeside Runners

3-55-29

  V/50

24

Alex Brett

17

Highland Hill Runners

3-56-26

  V/50

25

Alasdair McDougall

9

Highland Hill Runners

3-56-26

  Sen

26

Fraser Purves

13

Forth Valley Orienteers

3-57-14

  Sen

27

Graham Dudley

5

Gairloch

4-03-41

  V/40

28

Andrew Johnston

3

Gairloch

4-05-31

  V/40

29

Mary Johnson

2

Highland Hill Runners

4-06-49

  Lady

30

Drew Mackin

1

Glasgow

4-26-37

  V/40

31

Alex Whyte

17

Highland Hill Runners

4-19-59

  V/60

32

Gillian Kirkwood

12

Inverness

4-19-59

  Lady

33

Raymond Hunter

14

East Kilbride

4-25-55

  V/40

34

Bob Allison

4

Fife AC

4-25-07

  V/40

35

Alastair Thompson

12

Dundee Road Runners

4-30-37

  V/40

36

Tony Lavelle

4

Glasgow

4-33-23

  Sen

37

Gerry Baptist

3

Gairloch

4-35-42

  Sen

38

Jack Macleod

12

Highland Hill Runners

4-56-18

  V/40

39

Angus Maciver

3

Stornoway RAC

4-56-47

  V/40

40

Eric Dodd

5

Mainland Mules

5-01-03

  V/40

41

Iain Bartholomew

7

Aultbea

5-01-04

  V/40

42

Alistair Wilson

5

Tain

5-13-59

  V/50

43

Fiona Findlay

15

Kinloch Rannoch

5-14-53

  Lady

44

Angus Macleod

3

Achiltibuie

5-26-33

  V/40

45

Diane Guyah

1

Uttoxeter Road Runners

5-35-17

  Lady

46

Andrew Tallach

19

Porthenderson

6-28-53

  Sen

47

Calum Urquhart

10

Inverness

DNF

  V/40

 

 

 

     

site map | cookie policy | privacy policy