GWC 2005 - 13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner GWCs Club/Town Time Category
1 Matthew Sullivan 1 Deeside Runners 1-28-14 1st U/21
2 Mark Shaw 4 Lochaber AC 1-28-39 Sen
3 Grayham Whyte 2 Inverness Harriers 1-29-07 1st V/40
4 Paul Rodden 4 Highland Hill Runners 1-29-34 Sen
5 Bruce Spalding 8 Perth 1-31-50 Sen
6 Matthew Jones 1 Strathglass 1-35-35 Sen
7 Jon Fraser 1 Kiltarlity 1-36-50 Sen
8 Kevin Holliday 1 Cosmic Hill Bashers 1-37-45 Sen
9 Robin Livingstone 2 Perth Road Runners 1-37-55 1st V/50
10 Andrew Jennings 2 Wee County Harriers 1-39-37 V/40
11 Dawn Scott 3 Lochaber AC 1-39-54 1st Lady
12 Richard Ferguson 2 Inverness 1-46-51 V/40
13 John Middlewick 4 Grantown-On-Spey 1-47-27 V/50
14 Trevor Andrews 2 Wee County Harriers 1-48-39 V/50
15 Bruce Walker 15 Troon Tortoises 1-50-44 V/50
16 Morten Hansen 2 Barnsley 1-51-35 Sen
17 Leah Middlewick 1 Welbourn 1-51-51 Lady
18 Andy Grove 3 Kent Police 1-52-26 Sen
19 Robert Shaw 6 Highland Hill Runners 1-53-00 Sen
20 James Hotchkis 6 Nairn 1-53-20 V/40
21 Roy Macdonald 4 Inverness Harriers 1-53-26 V/50
22 Dirk Verbiest 1 Keith & District AAC 1-53-30 V/40
23 Keith Morey 1 Isle Of Wight 1-54-48 Sen
24 Ian Cartwright 3 Invergordon 1-55-01 Sen
25 Tim Chester 1 Poolewe 1-55-02 1st Local
26 Murdo Maclean 10 Aultbea 1-55-15 Local
27 Megan Macrae 7 Gairloch 1-56-56 Lady
28 Robert Forsyth 4 Beauly 1-57-47 V/40
29 Alice Snow 3 Highland Hill Runners 1-57-52 Sen
30 Philip Blake 5 Dingwall 2-00-14 V/50
31 Jim Urquhart 13 Lossiemouth 2-01-40 1st V/60
32 Finlay Macrae 3 Tain 2-02-04 Sen
33 Paul Senior 1 Barnsley 2-02-19 V/40
34 John Thomson 4 Portmahomack 2-03-07 V/50
35 John McNally 2 Fife AC 2-03-27 V/60
36 Alan Macleod 2 Brora 2-03-30 Sen
37 Nancy Brooks 2 Grantown-On-Spey 2-04-21 Sen
38 Alison Johnston 17 HBT 2-04-47 Lady
39 Charlie Jarvie 2 Inverness Harriers 2-05-09 V/60
40 Alison Strachan 8 Dundee Road Runners 2-05-47 Lady
41 Fiona Maclennan 5 Helensburgh 2-06-34 Lady
42 Alastair Simpson 10 HBT 2-06-38 V/50
43 Susan Blackley 2 Aultbea 2-06-45 Lady
44 Alex Hamilton 2 Inverness 2-09-57 V/40
45 Juliet Lowe 4 Alness 2-10-07 Lady
46 Fiona Johnston 4 Gairloch 2-10-17 Lady
47 Kathy Dale 4 Deeside Runners 2-10-28 Lady
48 James Murray 7 Banchory 2-11-33 V/40
49 Robin Todd 1 Stirling 2-14-38 V/60
50 Alan Davidson 5 Dingwall 2-14-38 V/50
51 Amanda Aitken 2 Wee County Harriers 2-16-09 Lady
52 Nicola Tayler 1 Gairloch 2-17-28 Lady
53 Jacqueline Phillips 1 Inverness 2-18-53 Lady
54 Peter Schooling 2 Ripley 2-19-24 V/40
55 Rachel Macinnes 3 Inverness 2-21-27 Lady
56 Jim Collins 7 Poolewe 2-21-45 V/50
57 Erica Alexander 1 Drumnadrochit 2-23-41 Lady
58 Cath Livingston 2 HBT 2-23-53 Lady
59 Mary Cosgrove 4 Inverness 2-24-31 Lady
60 Mark Grant 3 Wee County Harriers 2-26-12 Sen
61 Ken Murphy 4 Newcastle 2-26-19 V/70
62 Jim Peat 10 Muir Of Ord 2-26-42 V/60
63 Dolores Thomas 1 Norwich 2-27-28 Lady
64 Andrew Ralston 1 Norwich 2-27-28 Sen
65 Liz Arundel 3 Portmahomack 2-27-53 Lady
66 Ted Williams 17 Aultbea 2-29-00 V/70
67 Jess Macadam 2 Wee County Harriers 2-30-22 Lady
68 Duncan Macdonald 7 Scottish Vet Harriers 2-34-49 V/60
69 Karen Thomas 1 Inverurie 2-39-48 Lady
70 Nikki Goldsworthy 1 Wee County Harriers 2-41-27 Lady
71 Jo Aldhouse 2 Oxford 2-43-04 Lady
72 Jacqui Fraser 6 Glasgow 2-47-43 Lady
73 Margo Macrae 2 Tain 2-48-35 Lady
74 Kathleen Hepburn 1 Inverness 2-48-35 Lady
75 Julie Carmichael 1 Inverness 3-11-42 Lady
76 Bari Fischer 2 Florida 3-36-40 Lady

site map | cookie policy | privacy policy