GWC 2004 -13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner GWCs Club/Town Time Category
1 Ross Munro

5

Stornoway RC 1-27-41 1st V/40
2 Bruce Spalding

7

Perth 1-28-49 Sen
3 Simon Axon

12

HBT 1-34-32 V/40
4 Angus Mackay

2

Stornoway RC 1-34-53 Sen
5 Lloyd Parsons

2

Skye & Lochalsh AC 1-35-58 V/40
6 Roy McLachlan

2

Fife AC 1-37-38 1st V/50
7 David Shepherd

3

Newport-On-Tay 1-38-39 Sen
8 Duncan Maclennan

2

Kirkhill 1-41-27 Sen
9 Chris Stuart

2

Highland Hill Runners 1-42-13 V/40
10 Andrew Jennings

1

Bannockburn 1-42-42 V/40
11 John Rodden

1

Inverness 1-44-23 Sen
12 Mike Norgate

1

Nairn 1-44-23 V/40
13 Frances Thin

7

Ross County AC 1-45-40 1st Lady
14 Mike Thomson

1

Wee County Harriers 1-46-29 V/50
15 Murdo Maclean

9

Aultbea 1-49-23 1st Local
16 Trevor Andrews

1

Wee County Harriers 1-50-35 V/40
17 Rob Shaw

5

Ross-shire Roadrunners 1-51-16 Sen
18 Raymond Hunter

13

East Kilbride 1-51-20 V/40
19 Tommy Stewart

4

Aultbea 1-52-35 Sen
20 John Maciver

1

Isle Of Skye 1-54-19 V/40
21 Fiona Gibson

1

Inverness 1-55-14 Lady
22 Lois Maciver

4

Ullapool 1-55-58 Lady
23 Ruth Duncan

1

Torphins 1-55-59 Lady
24 Rod Maclean

3

Inverness 1-56-43 Sen
25 Bruce Walker

14

Troon Tortoises 1-56-48 V/50
26 Duncan Sutherland

1

Inverness 1-57-04 V/40
27 Robert Forsyth

3

Beauly 1-57-54 V/40
28 Jim Urquhart

12

Lossiemouth 2-00-31 1st V/60
29 Lorraine McLeod

5

Dingwall 2-02-05 Lady
30 Thomas Wash

1

Rugby & Northampton 2-02-42 V/50
31 Allan Petrie

2

Aberdeen 2-02-49 Sen
32 Anja Schuette

1

Aberdeen 2-02-49 Lady
33 John Thomson

3

Portmahomack 2-03-36 V/40
34 John McNally

1

Fife AC 2-04-16 V/60
35 Ronnie Macrae

12

Dornoch 2-06-28 Sen
36 Eliza McLachlan

2

Fife AC 2-06-44 Lady
37 Mark Grant

2

Wee County Harriers 2-08-59 Sen
38 Kathy Dale

3

Deeside Runners 2-10-33 Lady
39 Lillian Macrae

12

Dornoch 2-12-04 Lady
40 Lindsay Stother

1

Wee County Harriers 2-12-38 Lady
41 Alison Strachan

7

Dundee Road Runners 2-13-16 Lady
42 Ted Williams

16

Aultbea 2-14-24 1st V/70
43 Arthur Ellis

1

Edinburgh 2-15-02 V/40
44 Morten Hansen

1

Barnsley 2-15-15 Sen
45 Alison Johnston

16

HBT 2-15-20 Lady
46 Morag Mackinlay

1

Inverness 2-18-09 Lady
47 Amanda Aitken

1

Wee County Harriers 2-19-04 Lady
48 Juliet Lowe

3

Alness 2-20-09 Lady
49 Peter Schooling

1

Surrey 2-20-48 V/40
50 Ken Murphy

3

Newcastle 2-24-09 V/70
51 James Peat

9

Muir Of Ord 2-25-10 V/50
52 Jess Macadam

1

Wee County Harriers 2-25-46 Lady
53 James Martin

3

Kirkcaldy 2-25-48 V/50
54 Sian Jones

1

Inverness 2-28-30 Lady
55 Jo Aldhouse

1

Oxford 2-34-15 Lady
56 Linus Rees

1

London 2-34-15 V/40
57 Janet Wash

1

Rugby & Northampton 2-34-20 Lady
58 Gerald Box

13

Inverness Harriers 2-35-04 V/50
59 Emma Banbury

1

Notts 2-35-16 Lady
60 Greg Jones

1

Notts 2-35-24 Sen
61 Lorraine Geddes

1

Inverness 2-38-30 Lady
62 Charlie Jarvie

1

Inverness 2-44-20 V/50
63 David Jones

9

Haddington 3-14-07 V/70
64 Bari Fischer

1

Florida 3-14-09 Lady
65 Alex Duncan

15

Stornoway RC 3-34-08 V/80
   

 

     

site map | cookie policy | privacy policy