GWC 2003 - 20 MILE RACE RESULTS

Pos Runner

GWCs

 Club/Town Time Category
1 Jethro Lennox

1

Shettleston Harriers 2-11-40 Sen
2 James Macallister

2

Inverness 2-15-09 Sen
3 Roddy Riddle

1

Inverness Harriers 2-17-15 Sen
4 David Hirst

8

Deeside Runners 2-20-09 V/40
5 Nigel Paul

1

Muir Of Ord 2-20-44 V/40
6 Geoff Simpson

13

HBT 2-24-16 V/40
7 Paul Rodden

2

Highland Hill Runners 2-26-16 Sen
8 Ross Munro

5

Stornoway RC 2-28-45 V/40
9 Alasdair McDougall

7

Highland Hill Runners 2-29-42 Sen
10 Simon Axon

11

Hunters Bog Trotters 2-35-28 V/40
11 Robin Livingstone

1

Perth Road Runners 2-35-47 V/40
12 Fraser Purves

12

Forth Valley Orienteers 2-39-08 Sen
13 Gordon Robinson

4

Westerlands CCC 2-39-24 V/50
14 Dawn Scott

2

Lochaber AC 2-41-00 1st Lady
15 Iain Mackay

12

Hunters Bog Trotters 2-47-40 V/40
16 Alex Brett

15

Highland Hill Runners 2-47-45 V/50
17 Jonathan Appleby

1

Highland Hill Runners 2-49-11 V/40
18 Andy Richardson

1

Tipton Harriers 2-52-16 Sen
19 Henry Blake

1

Dingwall 2-52-57 Sen
20 Colin Meek

5

Dundonnell 2-53-44 1st Local
21 Ron McGill

6

Dundee Road Runners 2-54-02 V/50
22 David Tolmie

4

Inverness 2-55-18 V/40
23 Bob Allison

3

Fife AC 2-55-43 V/40
24 Sarah Dunn

3

Deeside Runners 2-56-24 Lady
25 Alastair Thompson

10

Dundee Road Runners 2-58-00 V/40
26 John Lavelle

7

Ullapool 2-58-49 Sen
27 Alex Whyte

15

Highland Hill Runners 3-00-39 V/50
28 Raymond Hunter

12

East Kilbride 3-01-23 V/40
29 Eric Dodd

3

Inverness 3-06-23 Sen
30 Graham Dudley

3

Torphins 3-07-06 V/40
31 Gordon Strang

1

Auchterarder 3-09-38 Sen
32 Ian Jardine

1

Bridge Of Allan 3-14-32 Sen
33 Andrew Johnston

2

Gairloch 3-14-54 Sen
34 Gay Faulkner

14

Rosemarkie 3-15-05 Lady
35 Alison Strachan

6

Dundee Road Runners 3-15-32 Lady
36 Murdo Maclean

8

Aultbea 3-20-32 Sen
37 Donald Maclean

5

Aultbea 3-21-33 Sen
= Willie Macrae

16

Wester Ross AC 3-21-33 V/50
39 Linda Maclellan

4

Carnethy HRC 3-24-58 Lady
= Rob Shaw

4

Evanton 3-24-58 Sen
41 Bruce Walker

13

Troon Tortoises 3-25-39 V/50
42 Angus Macleod

1

Achiltibuie 3-31-03 V/40
43 Fiona Ross

10

Alness 3-33-52 Lady
44 Iain Bartholomew

5

Aultbea 3-35-12 V/40
45 Philip Blake

4

Dingwall 3-36-10 V/50
46 Alastair Simpson

8

Hunters Bog Trotters 3-36-16 V/50
47 Gerald Box

12

Inverness Harriers 3-36-34 V/50
48 David Baillie

2

Inverness 3-37-10 Sen
49 John Thomson

2

Portmahomack 3-38-47 V/50
50 Andy Logie

2

Dingwall 3-41-27 Sen
51 Cath Livingstone

1

Perth Road Runners 3-42-18 Lady
52 Angus Maciver

1

Stornoway RC 3-42-22 Sen
53 Fiona Johnston

3

Gairloch 3-42-24 Lady
54 Alison Johnston

15

Hunters Bog Trotters 3-42-26 Lady
55 Dirk Visser

1

Uryburg (South Africa) 3-47-59 Sen
= Lenn Urquhart

12

Gairloch 3-47-59 Sen
57 Fiona Findlay

13

Kinloch Rannoch 3-48-18 Lady
58 Harry Bushin

1

Devon 3-54-19 Sen
59 Malcolm Ross

10

Highland Hill Runners 3-59-49 V/50
60 Alan Davidson

4

Dingwall 4-06-18 V/50
61 Nigel Cunningham

5

Cumbria 4-09-32 V/40
= Rhona Fraser

1

Duff House Runners 4-09-32 Lady
63 Ted Williams

15

Aultbea 4-10-09 V/60
64 Andrew Tallach

17

Porthenderson 4-26-22 Sen
65 John Richmond

2

Munlochy 4-29-29 V/50
66 Eric Maciver

3

Wiltshire 4-33-15 V/40
67 Andrew Stenhouse

4

Inverness 4-39-50 Sen
68 Alex Duncan

14

Stornoway RC 5-22-44 V/70
   

 

     

site map | cookie policy | privacy policy