GWC 2003 - 10 MILE RACE RESULTS

 

Pos Runner

GWCs

Club/Town Time Category
1 Dave Shepherd

2

Alloa 1-07-13 Sen
2 Bruce Spalding

6

Perth 1-07-57 Sen
3 Chris Stuart

1

North Kessock 1-12-59 V/40
4 Jim Sutherland

6

Wester Ross AC 1-13-47 Sen
5 David Reid

3

Inverness 1-14-08 Sen
6 Warren Burgess

1

Deeside Runners 1-14-23 V/40
7 Ben Preece

16

Deeside Runners 1-14-46 V/50
8 Sandy Mackenzie

10

Gairloch 1-16-38 Sen
9 Roy McLachlan

1

Fife AC 1-17-12 V/50
10 Tommy Stewart

3

Aultbea 1-18-03 Sen
11 David Sullivan

1

Deeside Runners 1-18-37 V/40
12 Frances Thin

6

Munlochy 1-18-50 1st Lady
13 Norrie Bradshaw

3

Paisley 1-19-08 V/40
14 Roy Macdonald

3

Inverness 1-19-52 V/50
15 Alan Dobie

3

Carnethy HRC 1-20-26 V/40
16 Sue Waddicor

2

Torphins 1-21-27 Lady
17 Robert White

4

Ullapool 1-22-20 V/40
18 Laurie Redfern

2

Inverness 1-22-36 V/50
19 Bill Ferguson

2

Stornoway RC 1-22-52 V/40
20 David Crowley

1

Tomintoul 1-23-11 V/50
21 Bill Smith

11

Alness 1-25-46 V/50
22 Niels Weidenhammer

1

Glasgow 1-26-02 Sen
23 Lorraine McLeod

4

Dingwall 1-26-03 Lady
24 Allan Petrie

1

Aberdeen 1-26-18 Sen
25 Lynn Wemyss

2

Inverness 1-26-28 Lady
26 Nicholas Gubbins

1

Avoch 1-27-28 V/4o
27 Maimie Thompson

1

Inverness 1-28-03 Lady
28 Jim Urquhart

11

Lossiemouth 1-28-14 V/60
29 Gary Lewis

1

Ullapool 1-29-10 V/40
30 Alice Snow

1

Evanton 1-29-47 Lady
31 Karen Hyland

2

Banchory 1-30-10 Lady
32 Jim Alexander

3

Shieldaig 1-30-18 Sen
33 Paul Stallard

1

Sheffield 1-30-23 Sen
34 Jim Murray

5

Banchory 1-30-37 V/40
35 Peggy Purves

8

Forth Valley Orienteers 1-31-15 Sen
36 Claire Wales

2

Stirling 1-31-35 Sen
37 Eliza McLachlan

1

Fife AC 1-32-32 V/40
38 Duncan Macintosh

1

Alness 1-32-35 V/40
39 Rod Maclean

2

Inverness 1-34-23 Sen
40 Isabel Maclennan

4

Culbokie 1-35-03 Lady
41 Dave Mackenzie

1

Middlesex 1-35-28 V/40
42 Kathy Dale

2

Deeside Runners 1-37-04 Lady
43 Sarah Allen

3

Inverness 1-38-18 Lady
44 Dincan Maclauchlan

3

Inverness 1-38-36 Sen
45 Ken Murphy

2

Newcastle 1-39-59 V/60
46 Susan Blackley

1

Aultbea 1-40-58 Lady
47 James Peat

8

Muir Of Ord 1-41-21 V/50
48 Duncan Macdonald

6

Dingwall 1-41-33 V/60
49 Jacquie L'Etang

1

Stirling Triathlon Club 1-43-16 Lady
50 Grace Main

2

Inverness Harriers 1-43-28 Lady
51 Robert Forsyth

2

Beauly 1-44-21 V/40
52 Lillian Macrae

12

Dornoch 1-44-24 Lady
53 Alex Hamilton

2

Inverness 1-46-58 V/40
54 Lois Maciver

3

Ullapool 1-47-18 Lady
55 Jimmy Collins

6

Poolewe 1-48-02 V/50
56 Duncan Maclennan

3

Poolewe 1-48-02 Sen
57 Helen Ewart

2

Perth 1-49-13 Lady
58 Mark Dale

3

Contin 1-49-53 V/40
59 Fran Young

1

Glasgow 1-50-10 Lady
60 Wendy Bullard

5

Alloa 1-50-53 Lady
61 Lorraine Macdonald

5

Inverness 1-51-55 Lady
62 Lorna McDougall

1

Inverness 2-18-45 Lady
63 Miranda Suddards

1

Inverness 2-18-45 Lady
           

 

site map | cookie policy | privacy policy