GWC 2002 - 25 MILE RACE RESULTS

Pos Runner GWCs Club/Town Time Category
1 Kenny Riddle

1

Inverness Harriers 2-54-33 Sen
2 Alec Keith

8

Hunters Bog Trotters 3-00-27 Sen
3 Adrian Davis

2

Fife AC 3-02-19 V/40
4 David Hirst

7

Deeside Runners 3-11-33 V/40
5 Garry Macinnes

1

Carnethy HRC 3-13-08 Sen
6 Paul Rodden

1

Highland Hill Runners 3-15-20 Sen
7 Neil Speight

1

Highland Hill Runners 3-18-23 Sen
8 Nick Lancaster

12

Lochaber AC 3-23-41 V/40
9 Laurence Phin

3

Inverness 3-27-52 Sen
10 Alasdair McDougall

6

Highland Hill Runners 3-28-31 Sen
11 Fraser Purves

11

Forth Valley Orienteers 3-31-05 Sen
12 Andrew Hay

3

Inverness 3-33-24 Sen
13 Iain Mackay

11

Hunters Bog Trotters 3-33-58 V/40
14 Alex Brett

14

Highland Hill Runners 3-34-08 V/50
15 Andrew Patience

1

Carnethy HRC 3-35-16 Sen
16 Ben Preece

15

Deeside Runners 3-37-13 V/50
17 Michael Abram

7

Arran Runners 3-37-46 V/40
18 Dawn Scott

1

Lochaber AC 3-39-54 1st Lady
19 Colin Christison

1

Gala Harriers 3-41-09 V/40
20 Ron McGill

5

Dundee Road Runners 3-42-28 V/50
21 Christine Menhennet

3

Westerlands CCC 3-43-23 Lady
22 Alastair Thompson

9

Dundee Road Runners 3-49-39 V/40
23 Bob Allison

2

Fife AC 3-51-10 V/40
24 Alan Lawson

1

Dundee Road Runners 3-51-25 V/50
25 Jonathan Woods

6

Wee County Harriers 3-53-41 Sen
26 James Lamb

4

Lomond Hill Runners 3-54-31 Sen
27 Andrew Johnston

2

Gairloch 3-55-41 Sen
28 Graham Dudley

2

Gairloch 3-55-48 V/40
29 Colin Meek

4

Dundonnell 3-56-51 Sen
30 Morris Mackenzie

11

Aultbea 3-56-56 Sen
31 Graham Capper

1

Gala Harriers 3-57-02 V/40
32 Hugh Kelly

4

Highland Hill Runners 3-58-14 V/40
33 David Tolmie

3

Inverness 3-58-14 V/40
34 Andrew Barr

12

Mid Argyll AC 3-58-47 V/40
35 Sarah Dunn

2

Deeside Runners 3-59-26 Lady
36 Derek Jablonski

3

Lomond Hill Runners 4-03-09 V/40
37 Lindsay Hudson

1

ClaytonLeMoor Harriers 4-06-13 Sen
38 Donald Smith

4

Westerlands CCC 4-12-17 V/50
39 Raymond Hunter

11

East Kilbride 4-12-51 V/40
40 Tom Nelson

3

Drumnadrochit 4-13-21 V/40
41 Lenn Urquhart

11

Gairloch 4-14-21 Sen
42 Willie Macrae

15

Wester Ross AC 4-14-23 V/50
43 Susan Kirkwood

6

Inverness 4-17-33 Lady
44 John Richmond

1

Munlochy 4-17-33 V/50
45 Tommy beavitt

5

Scoraig 4-23-10 Sen
46 Gay Faulkner

13

Rosemarkie 4-30-25 Lady
47 Graham Martin

6

Forth Valley Orienteers 4-40-21 Sen
48 Jack Macleod

11

Highland Hill Runners 4-40-58 V/40
49 Bruce Walker

12

Troon Tortoises 4-43-15 V/50
50 Pat Donald

7

Deeside Runners 4-45-00 Lady
51 Iain Bartholomew

4

Aultbea 4-48-57 V/40
52 Fiona Findlay

12

Kinloch Rannoch 4-58-12 Lady
53 Malcolm Ross

9

Highland Hill Runners 5-05-57 V/50
54 Niall Watson

7

Aberdeen 5-13-44 V/40
55 Stewart Robertson

4

Inverness Harriers 5-21-17 V/50
56 Nigel Cunningham

4

Cumbria 5-30-03 V/40
57 Andrew Tallach

16

Porthenderson 5-36-57 Sen
58 Gerald Box

11

Inverness Harriers 5-45-52 V/50
59 Meg Gordon

3

Stornoway RC 6-18-23 Lady
60 Ethel McNally

4

Stornoway RC 6-18-23 Lady
61 Andrew Stenhouse

3

Inverness 6-26-06 Sen
   

 

     

site map | cookie policy | privacy policy