GWC 2002 - 13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner

GWCs

Club/Town Time Category
1 Simon Axon

11

Hunters Bog Trotters 1-21-58 V/40 Rec
2 Billy Rodgers

1

Lochaber AC 1-25-23 Sen
3 Jay Christopher

1

Royal Marines Biathlon  1-26-22 Sen
4 Mark Shaw

3

Lochaber AC 1-27-08 Sen
5 Calum Urquhart

8

Inverness Harriers 1-28-48 Sen
6 Brian Fraser

1

Kiltarlity 1-29-38 Sen
7 Bruce Spalding

5

Perth 1-30-13 Sen
8 Carl Creasey

1

Royal Marines Biathlon  1-30-19 Sen
9 Alan Urquhart

6

Wester Ross AC 1-31-03 Sen
10 Angus Mackay

1

Stornoway RC 1-35-17 Sen
11 Murdo Maclean

7

Aultbea 1-36-34 Sen
12 David Reid

2

Inverness 1-39-20 Sen
13 David Shepherd

1

Yeovil 1-39-47 Sen
14 Kendon Martin

8

Laide 1-39-58 1st U/21
15 Andy Marjoribanks

3

Edinburgh 1-40-11 V/40
16 Jim Sutherland

4

Wester Ross AC 1-40-32 Sen
17 Colin Gilmour

2

Culbokie 1-40-54 V/40
18 Jim Clarke

5

Edinburgh 1-41-12 Sen
19 Ritchie Macrae

3

Gairloch 1-42-29 Sen
20 Mairi Crawford

1

Stornoway RC 1-44-52 1st Lady
21 Norrie Bradshaw

2

Strathclyde Police AC 1-45-42 V/40
22 Jim Murray

4

Banchory 1-47-05 V/40
23 Douglas Bartholomew

4

Aultbea 1-48-42 U/21
24 Grahame Mitchell

1

Wester Ross AC 1-48-47 V/40
25 Richard Ferguson

1

Inverness 1-49-24 V/40
26 John Frankiss

1

Edinburgh 1-49-51 Sen
27 Karen Hyland

1

Banchory 1-49-57 Lady
28 Robert Shaw

3

Evanton 1-50-02 Sen
29 Emma Pitchforth

3

Aberdeen 1-50-27 Lady
30 Bill Ferguson

1

Stornoway RC 1-51-01 V/40
31 Ian Cartwright

2

Invergordon 1-51-45 V/40
32 John Thomson

1

Portmahomack 1-52-34 V/50
33 Anne-Marie Frankland

1

Edinburgh 1-52-58 Lady
34 Roy Esson

1

Inverness 1-53-44 Sen
35 Alan Beavitt

4

Scoraig 1-54-10 V/60
36 Jim Urquhart

10

Lossiemouth 1-57-01 V/60
37 Lynn Wemyss

1

Culbokie 1-57-24 Lady
38 Philip Blake

3

Dingwall 1-58-07 V/50
39 David Baillie

1

Inverness 1-58-10 Sen
40 Angus Scott

1

Hexham 2-00-00 V/40
41 Isabel Maclennan

3

Culbokie 2-00-28 Sen
42 Nancy Brooks

1

Boat Of Garten 2-01-46 Sen
43 Alex Hamilton

1

Inverness 2-01-52 V/40
44 Alison Strachan

5

Dundee Road Runners 2-02-04 Lady
45 Gillian Kirkwood

11

Inverness 2-02-21 Lady
46 Robert Forsyth

1

Beauly 2-04-10 Sen
47 Duncan Maclauchlan

2

Inverness 2-06-20 Sen
48 Laurie Redfern

1

Inverness 2-07-08 V/50
49 Jim Martin

2

Glasgow 2-07-21 V/50
50 Penny Hasling

1

Bathgate 2-07-29 Lady
51 Mike Hasling

1

Bathgate 2-07-29 Sen
52 Caroline Lathe

1

Hexham 2-08-12 Lady
53 Ted Williams

14

Aultbea 2-08-25 V/70
54 Alan Davidson

3

Dingwall 2-09-39 V/40
55 Terry Doe

2

Gairloch 2-12-25 V/50
56 Jim Peat

7

Muir Of Ord 2-12-36 V/50
57 Fiona Johnston

2

Gairloch 2-14-01 Lady
58 Juliet Lowe

1

Alness 2-14-10 Lady
59 Dawn Barrie

1

Glasgow 2-18-07 Lady
60 Karen Lamb

4

Fife 2-19-27 Lady
61 Duncan Macdonald

4

Scottish Veteran Harriers 2-20-29 V/60
62 John Cosgrove

1

Inverness 2-27-49 V/50
63 Mark Dale

2

Contin 2-27-49 V/40
64 Grace Main

1

Inverness 2-28-48 Lady
65 Maggie Chisholm

2

Stratford On Avon 2-36-02 Lady
66 Mary Cosgrove

2

Inverness 2-48-50 Lady
67 Chris Milne

2

Nairn 2-55-00 Sen
68 Melanie Reid

1

Gartmore 3-10-22 Lady
69 Bryony Malvenan

7

Western Track Ski Club 3-10-23 Lady
70 Alex Duncan

13

Stornoway RC 3-26-29 V/70
71 James Hotchkis

5

Nairn 3-27-55 V/40
72 Robert Palmstrong

1

Oslo 3-27-55 V/50
   

 

     

site map | cookie policy | privacy policy