GWC 2000 - 25 MILE RACE RESULTS

Pos Runner

GWCs

Club/Town Time Category
1 Alec Keith

6

Hunters Bog Trotters 3-10-12 Sen
2 Andrew Thin

11

Black Isle AAC 3-15-34 V/40
3 Alan Smith

2

Deeside Runners 3-18-59 V/40
4 James Hawksley

1

Kendal AC 3-20-48 Sen
5 Fraser Purves

9

Forth Valley Orienteers 3-24-22 Sen
6 David Hirst

6

Deeside Runners 3-26-37 Sen
7 Ben Preece

13

Deeside Runners 3-30-27 V/50
8 Iain Firth

10

Deeside Runners 3-32-08 V/40
= James Macallister

1

Inverness 3-32-08 Sen
10 Michael Abram

6

Arran Runners 3-42-22 V/40
11 Morris Mackenzie

10

Aultbea 3-49-26 Sen
12 Bill Gauld

9

Carnethy HRC 3-49-38 V/60
13 Nick Lancaster

10

Lochaber AC 3-50-50 V/40
14 James Lamb

2

Lomond Hill Runners 3-54-16 Sen
15 Sandy Mackenzie

8

Gairloch 3-55-32 Sen
16 Ian Collier

5

Alloa 3-57-31 V/40
17 Andrew Barr

10

Mid Argyll AC 3-57-57 V/40
18 Sarah Pattinson

1

Deeside Runners 3-58-02 1st Lady
19 Jim Alexander

1

Letterewe 3-59-36 Sen
20 Colin Meek

2

Dundonnell 4-01-05 Sen
21 Alex Brett

12

Highland Hill Runners 4-03-59 V/50
22 Niall Watson

5

Cosmic Hill Bashers 4-05-18 Sen
23 Alastair Thompson

7

Dundee Road Runners 4-06-56 Sen
24 Tom Nelson

2

Drumnadrochit 4-09-53 Sen
25 Jonathan Woods

5

Wee County Harriers 4-11-57 Sen
26 Raymond Hunter

10

East Kilbride 4-13-02 V/40
27 Nicky Beavitt

4

Scoraig 4-14-47 Sen
28 Gillian Irvine

4

Highland Hill Runners 4-14-50 Lady
29 Willie Macrae

13

Gairloch 4-20-42 V/40
30 Jack Macleod

9

Highland Hill Runners 4-28-58 V/40
31 Iain Bartholomew

2

Aultbea 4-31-08 V/40
32 Chris Macaskill

1

Glasgow 4-37-14 Sen
33 Alex Whyte

13

Black Isle AAC 4-38-02 V/50
= Craig Mackay

2

Lochbroom 4-38-02 Sen
35 Lenn Urquhart

9

Gairloch 4-39-46 Sen
36 Andrew Duff

5

Edinburgh 4-44-25 Sen
37 David Neville

2

Dundonnell 4-47-46 V/50
38 Graham Martin

6

Forth Valley Orienteers 4-51-17 Sen
39 Susan Kirkwood

5

Inverness 5-03-16 Lady
40 Malcolm Ross

8

Highland Hill Runners 5-14-14 V/40
41 Bruce Walker

10

Troon Tortoises 5-18-00 V/50
42 Alison Sutherland

13

Hunters Bog Trotters 5-24-14 Lady
43 Andrew Tallach

14

Gairloch 5-24-28 Sen
44 Gerald Box

9

Inverness Harriers 5-37-10 V/50
45 Nigel Cunningham

2

Cumbria 5-58-01 Sen
46 Alex Duncan

11

Stornoway RC 6-20-43 V/70
   

 

     

site map | cookie policy | privacy policy