GWC 1998 - 20 MILE RACE RESULTS

Pos Runner Club Time Category
1 Andrew Thin BP Black Isle AAC 2-30-52 Sen
2 Alec Keith Hunters Bog Trotters 2-31-33 Sen
3 Geoff Simpson Hunters Bog Trotters 2-38-36 Sen
4 Iain Mackay Hunters Bog Trotters 2-38-54 Sen
5 Paul Foy Hunters Bog Trotters 2-40-31 Sen
6 Alasdair McDougall Inverness Harriers 2-41-17 Sen
7 Fraser Purves Forth Valley Orienteers 2-42-04 Sen
8 Andrew Barr Mid Argyll AC 2-43-32 Sen
9 Jonathan Oxley Forth Valley Orienteers 2-44-57 Sen
10 Nick Lancaster Lochaber AC 2-46-16 V/40
11 Ben Preece Deeside Runners 2-50-31 V/50
12 Gordon Robinson Calderglen Harriers 2-51-16 V/50
13 Iain Firth Deeside Runners 2-52-19 Sen
14 Sandy Mackenzie U/A 2-53-32 1st Local
15 Nicky Beavitt U/A 2-55-26 Sen
16 Iain Macdonald Highland Hill Runners 2-59-47 Sen
17 Euan Hannah Strathclyde Police AC 3-00-26 V/40
18 Michael Abram Arran Runners 3-01-23 V/40
19 Charlie Walton Livingston AAC 3-02-07 Sen
20 Donald Smith Westerlands CCC 3-03-09 V/50
21 Ross Richardson U/A 3-03-16 Sen
22 Andrew Hay U/A 3-04-58 Sen
23 Alex Brett Highland Hill Runners 3-05-38 V/40
24 Colin Meek U/A 3-06-36 Sen
25 Alastair Thompson Carnethy HRC 3-10-22 Sen
26 Bill Gauld Carnethy HRC 3-11-54 V/60
27 Iain Morton U/A 3-15-58 Sen
28 Stephen Abram Arran Runners 3-18-52 V/40
29 Raymond Hunter U/A 3-19-07 V/40
30 Ian Collier U/A 3-19-16 Sen
31 John Lavelle U/A 3-21-10 Sen
32 Alex Whyte BP Black Isle AAC 3-22-23 V/50
33 Gillian Kirkwood Carnethy HRC 3-24-39 1st Lady
34 Gillian Irvine Highland Hill Runners 3-28-02 Lady
35 Andrew Duff U/A 3-28-17 Sen
36 Jack Macleod Inverness Harriers 3-30-14 Sen
37 Graham Martin Forth Valley Orienteers 3-37-13 Sen
38 Charles McAlinden U/A 3-40-56 V/60
39 Bruce Walker Troon Tortoises 3-41-19 V/50
40 Jim Cunningham U/A 3-43-12 V/50
41 Fiona Findlay U/A 3-48-50 Lady
42 Paul Driver Macclesfield Harriers 3-48-50 Sen
43 Lenn Urquhart U/A 3-49-00 Sen
44 Wendy Donnelly U/A 3-54-53 Lady
45 Fiona Collins U/A 3-55-43 Lady
46 Morris Mackenzie U/A 3-55-43 Sen
47 Gerald Box Inverness Harriers 3-56-15 V/50
48 Karen Meikle Lasswade AC 3-57-34 Lady
49 Jean Neill Lasswade AC 3-57-38 Lady
50 Scott Maclennan U/A 3-59-48 Sen
51 Malcolm Ross Inverness Harriers 4-02-20 V/40
52 Ian Grant U/A 4-06-18 Sen
53 Andrew Tallach U/A 4-21-10 Sen
54 Alex Duncan Stornoway RC 5-37-27 V/70
         

site map | cookie policy | privacy policy