GWC 1996  - 13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner Club Time Category
1 Martin Blackley Lochaber AC 1-19-57 U/21 Rec
2 Robert Brown Hunters Bog Trotters 1-23-48 Sen
3 Stan Mackenzie Inverness Harriers 1-25-16 Sen
4 Simon Axon Hunters Bog Trotters 1-30-23 Sen
5 Iain Mackay Hunters Bog Trotters 1-32-51 Sen
6 Mark Taylor U/A 1-36-28 Sen
7 Ron McGill Dundee Road Runners 1-36-47 1st V/40
8 Jim Ingram Fraserburgh Running Club 1-37-22 V/40
9 Mike Norgate Nairn Road Runners 1-38-04 Sen
10 Laurence Phin U/A 1-39-41 Sen
11 Chris Curran U/A 1-40-14 Sen
12 Miles Padgett U/A 1-40-49 Sen
13 Ken Carter Inverness Orienteering Club 1-41-02 V/50 Rec
14 Sally Clive Hunters Bog Trotters 1-41-08 1st Lady
15 Brian Mackenzie Inverness Harriers 1-41-11 Sen
16 Ian Collier U/A 1-41-23 Sen
17 Stuart Redfern Highland Triathletes 1-41-31 V/40
18 Deborah Macdonald Hunters Bog Trotters 1-42-36 Lady
19 Ewen Cameron Perth Triathlon Club 1-42-40 Sen
20 Steven Scott U/A 1-43-33 Sen
21 Paul Lagerman U/A 1-54-21 U/21
22 Angela Ross U/A 1-45-52 Lady
23 Douglas Flint Forth Valley Orienteers 1-47-22 Sen
24 Corina Cramer Perth Road Runners 1-47-56 Lady
25 Bill Smith U/A 1-48-34 V/40
26 Lynda Woods U/A 1-49-04 Lady
27 John Ettles U/A 1-49-17 Sen
28 Mark Rolland U/A 1-53-24 Sen
29 Stephen Murphy U/A 1-54-46 Sen
30 Morag Howard Splash & Dash 1-54-51 Lady
31 Sandy Mills U/A 1-55-31 V/50
32 Marion Mackay U/A 1-56-17 Lady
33 Janet Walton Livingston AC 1-56-24 Lady
34 Neil Francis U/A 1-57-52 Sen
35 Joyce Simpson U/A 1-58-27 Lady
36 Alison Strachan Dundee Road Runners 1-58-29 Lady
37 William Young U/A 2-00-09 Sen
38 Peggy Chambers Forth Valley Orienteers 2-00-11 Lady
39 Niall Watson U/A 2-01-49 Sen
40 Jim Urquhart U/A 2-02-13 V/50
41 Jimmy Collins U/A 2-03-45 V/40
42 Petra Boevink U/A 2-03-53 Lady
43 David Macleod U/A 2-04-22 V/40
44 Duncan Macdonald Minolta Black Isle AAC 2-04-47 V/50
45 Robert Paterson U/A 2-05-40 Sen
46 Graham Martin Forth Valley Orienteers 2-06-07 Sen
47 Marcus Digby U/A 2-06-39 Sen
48 David Fraser U/A 2-07-15 Sen
49 Lenn Urquhart U/A 2-07-27 Sen
50 Alasdair Hardman U/A 2-07-36 V/40
51 Margaret Woodhouse Inverness Harriers 2-07-48 Lady
52 Alasdair Taylor U/A 2-07-49 V/40
53 Alastair Simpson Aberdeen AAC 2-07-56 V/40
54 Ted Wiliams U/A 2-08-32 1st V/60
55 James Simonds U/A 2-10-14 Sen
56 Cathy Tilbrook Forth Valley Orienteers 2-10-53 Lady
57 Emma Pitchforth U/A 2-12-26 Lady
58 Graeme Steel U/A 2-12-26 V/40
59 Alison Sutherland Hunters Bog Trotters 2-14-00 Lady
60 Marc Dickson U/A 2-14-58 Sen
61 Victoria Macintyre U/A 2-15-27 Lady
62 Ian Grant U/A 2-15-30 U/21
63 Owen Light Troon Tortoises 2-17-03 V/60
64 Alison Oxley Forth Valley Orienteers 2-20-57 Lady
65 Barry Ritchie U/A 2-24-56 Sen
66 Evan Gunn U/A 2-28-07 Sen
67 John Ettles U/A 2-28-08 Sen
68 Jayne Martin Forth Valley Orienteers 2-28-20 Lady
69 Beverley Huggins U/A 2-35-04 Lady
70 Paul Paterson U/A 2-35-06 U/21
71 Alison Macdonald U/A 2-35-37 Lady
72 James Murray U/A 2-36-53 Sen
73 Andy Anderson U/A 2-37-33 V/40
74 Fiona Collins U/A 2-43-56 Lady
75 Steven Clegg U/A 2-45-05 Sen
         

site map | cookie policy | privacy policy