GWC 1994 - 14 MILE RACE RESULTS

Pos Runner   Town/Club Time Category
1 Simon Axon   Hunters Bog Trotters 1-43-24 Sen
2 Nic Milovsorov   Metro Aberdeen 1-47-27 Sen
3 Laurence Phin   Glasgow 1-49-26 Sen
4 Martin Hind   Minolta Black Isle AAC 1-53-45 Sen
5 Kevin Clark   Edinburgh 1-54-47 Sen
6 Jonathan Oxley   Forth Valley Orienteers 1-54-55 Sen
7 Mike Hotchkis   St Andrews 1-57-12 Sen
8 James Hotchkis   Nairn 2-05-32 Sen
9 Willie Robertson   Moray Road Runners 2-08-14 1st V/40
10 Duncan Bryden   Tomatin 2-12-24 Sen
11 Dave McLaren   Moray Road Runners 2-13-16 Sen
12 Morris Mackenzie   Aultbea 2-13-39 U/21
13 Sandy Mackenzie   Gairloch 2-15-00 Sen
14 Tommy Stewart   Aultbea 2-16-35 Sen
15 Kenny Steele   Aberdeen 2-17-40 Sen
16 Keith Farquhar   Metro Aberdeen 2-18-51 Sen
17 Donald Matheson   Fort William 2-19-47 Sen
18 Steve Murphy   Lossiemouth 2-21-21 Sen
19 Gordon Ferguson   Aultbea 2-21-26 Sen
20 Ruth Mackenzie   Deeside Runners 2-21-39 1st Lady
21 Ken Carter   Minolta Black Isle AAC 2-23-46 1st V/50
22 Alasdair Matheson   Fort William 2-26-04 Sen
23 Jock Gordon   Lakeside Lincoln 2-26-16 V/40
24 Jim Urquhart   Moray Road Runners 2-26-51 V/50
25 Janet Fallon   Livingston AAC 2-27-29 Lady
26 Michael Stewart   Aultbea 2-29-09 U/21
27 Gillian Kirkwood   Carnethy HRC 2-29-32 Lady
28 Aileen Kirkwood   Fleet Feet Triathletes 2-29-33 Lady
29 Neil Mackenzie   Inverness 2-30-05 Sen
30 George Mackenzie   Inverness Harriers 2-33-01 V/40
31 Lenn Urquhart   Gairloch 2-37-22 Sen
32 Neil Duthie   Dundee Road Runners 2-37-43 Sen
33 Jonathan Woods   Clackmannan 2-40-53 Sen
34 Lorna Fisher   Nairn 2-42-04 Lady
35 Patrick Hamburgh   Carnethy HRC 2-43-07 V/40
36 Charlie Robinson   Penicuik 2-43-07 Sen
37 Sandy Mills   North Kessock 2-43-22 V/40
38 Kathleen Greene   Dundee Road Runners 2-45-48 Lady
39 Sheila Lockhart   Minolta Black Isle AAC 2-47-01 Lady
40 Duncan Macdonald   Minolta Black Isle AAC 2-47-19 3rd V/50
41 Ian Grant   Slattadale 2-47-50 U/21
42 Alasdair Cameron   Troon 2-48-48 Sen
= Ron Cole   Badachro 2-48-48 V/40
44 Iain Garvie   Gairloch 2-55-13 Sen
45 Louise Mackenzie   Inverness Harriers 2-55-48 V/40
46 Roy Cunningham   Brora 2-56-22 Sen
47 Alison Sutherland   Hunters Bog Trotters 2-57-56 Lady
48 David Beaton   Inverness Harriers 2-58-56 Sen
49 Jane Torvaney   Dundee Road Runners 2-59-18 Lady
50 Margaret Woodhouse   Inverness Harriers 3-01-03 Lady
51 Jimmy Collins   Poolewe 3-09-10 V/40
52 Colin Hunter   Carrbridge 3-09-10 V/50
53 Ted Williams   Aultbea 3-19-26 V/60
54 Donna Baker   Poolewe 3-28-30 Lady
55 Margo Russell   Inverness Harriers 3-33-55 Lady
56 Janet Gordon   Lakeside Lincoln 3-36-57 V/40
           

site map | cookie policy | privacy policy