GWC 1993 - 13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner Town/Club Time Category
1 Alan Murchison Inverness Harriers 1-15-59 Sen
2 Derek Ball Hunters Bog Trotters 1-18-03 Sen
3 Keith Farquihar Metro Aberdeen 1-21-57 Sen
4 Charlie Walton Livingston AAC 1-25-44 Sen
5 Derek Easton Forth Valley Orienteers 1-26-30 Sen
6 Brian Maher Hunters Bog Trotters 1-27-29 1st V/40
7 Andrew Barr Mid Argyll AC 1-28-44 Sen
8 Willie Robertson Moray Road Runners 1-29-02 V/40
9 Martin Hind Minolta Black Isle AAC 1-29-19 Sen
10 Duncan Bryden Tomatin 1-34-17 Sen
11 Morris Mackenzie Aultbea 1-35-41 1st Local
12 Alex Brett Highland Hill Runners 1-36-51 V/40
13 Iain Firth Highland Hill Runners 1-38-44 Sen
14 Bruce Walker Troon Tortoises 1-42-17 V/40
15 Chris Smith Newcastle 1-42-37 V/40
16 Matt McMaster Oban 1-43-16 Sen
17 Paul Russell-Mills Lochaber AC 1-43-16 Sen
18 Fiona Russell-Mills Lochaber AC 1-43-29 1st Lady
19 Gordon Ferguson Aultbea 1-44-34 U/21
20 Donald Macleod Ellon 1-45-00 Sen
21 Pat Donald Deeside Runners 1-45-04 Lady
22 David King SSF 1-46-00 Sen
23 Neil Grieve Dundee Road Runners 1-46-44 V/40
24 Torquil Maclean Gairloch 1-47-24 Sen
25 Iain Garvie Gairloch 1-48-04 U/21
26 Stephen Shaw Inverness 1-49-11 Sen
27 Janet Fallon Livingston AAC 1-50-04 Lady
28 Duncan Macintyre North Erradale 1-51-02 Sen
29 Gillian Kirkwood Edinburgh 1-51-49 Lady
30 Linda Maclellan Carnethy HRC 1-52-23 Lady
31 Patrick Hamburgh Penicuik 1-52-43 V/40
32 Duncan Macdonald Minolta Black Isle AAC 1-54-51 1st V/50
33 Jim Peat Minolta Black Isle AAC 1-58-27 V/40
34 Sheila Lockhart Muir Of Ord 1-59-32 Lady
35 Ted Williams Aultbea 2-01-22 1st V/60
36 Johnathan Maclennan Aultbea 2-03-10 U/21
37 Ian Grant Slattadale 2-05-24 U/21
38 Kathleen Greene Dundee Road Runners 2-09-19 Lady
39 Louise Mackenzie Inverness Harriers 2-09-58 Lady
40 Alison Sutherland Perth 2-10-29 Lady
41 Steven Russell Poolewe 2-11-20 U/21
42 Elizabeth Fulton Brechin 2-13-30 Sen
43 James Fulton Brechin 2-13-31 Sen
44 Scott Maclennan Linwood 2-15-35 U/21
45 Craig Macleod Inverness 2-15-50 Sen
46 Lenn Urquhart Gairloch 2-16-21 Sen
47 Margo Russell Inverness Harriers 2-16-24 Lady
48 Liz Lardner Perth Road Runners 2-17-44 Lady
49 James Hunter Edinburgh 2-22-20 U/21
50 Keith Atchison Gairloch 2-25-40 Sen
51 Angie Fraser Inverness Harriers 2-29-04 Lady
52 Kenneth Preston Forth Valley Orienteers 2-31-33 U/21
53 Donald Riggs Moray Road Runners 2-34-51 Sen
54 John Dove Trentham Running Club 2-35-08 V/50
55 Bryony Malvenan Western Track Ski Club 3-10-19 Lady
         

site map | cookie policy | privacy policy