GWC 1992 - 13 MILE RACE RESULTS

Pos Runner Town/Club Time Category
1 Russell Hurring Ariki RC (New Zealand) 1-16-53 Sen
2 Simon Axon Hunters Bog Trotters 1-19-15 Sen
3 Derek Ball Hunters Bog Trotters 1-19-21 Sen
4 Bruce Moroney Metro Aberdeen 1-22-31 Sen
5 John Kirkland Dundee Hawkhill Harriers 1-24-17 Sen
6 Alan Murchison Dundonnell 1-25-28 1st Local
7 Keith Farquhar Aberdeen 1-26-49 Sen
8 Neil Duthie Dundee Road Runners 1-28-17 Sen
9 Iain Mackay Stornoway RC 1-30-30 Sen
10 Martin Chambers Inverness Harriers 1-31-10 Sen
11 Andrew Barr Mid Argyll AC 1-34-12 Sen
12 Calum Urquhart Conon Bridge 1-35-32 Sen
13 Frances Thin Minolta Black Isle AAC 1-35-50 1st Lady
14 Tim Macintyre Inverness Nordic Ski Club 1-38-30 1st U/21
15 Stuart Galbraith Alness 1-40-17 U/21
16 Stephen Corry Kendal AC 1-42-31 1st V/40
17 Colin Simpson Macduff 1-42-48 Sen
18 Alastair Denny Stirling Triathlon Club 1-45-43 Sen
= Neil Grieve Dundee Road Runners 1-45-43 2nd V/40
20 Morris Mackenzie Aultbea 1-46-55 U/21
21 Jim Urquhart Moray Road Runners 1-47-10 1st V/50
22 Grant Redford Inverness 1-48-19 Sen
23 Paul Anderson Fintry Sports Club 1-48-59 Sen
24 Bruce Walker Troon Tortoises 1-49-24 V/40
25 Susan Low Dornoch 1-49-34 Lady
26 Stephen Shaw Inverness 1-50-00 Sen
27 Bob McConnell Peterhead 1-50-48 V/40
28 Donald Macleod Ellon 1-52-43 Sen
29 Ron Cole Badachro 1-53-06 V/40
30 Sandy Mills North Kessock 1-53-42 V/40
31 Gordon Ferguson Aultbea 1-53-59 U/21
32 Andrew Sayers Coventry 1-55-41 U/21
33 Gerald Box Highland Hill Runners 1-56-43 V/40
34 Alistair Wilson Kildary 1-57-04 Sen
= Iain Wilson Maryburgh 1-57-04 Sen
36 James Wright Hunters Bog Trotters 1-58-39 Sen
37 Andrew Mitchell Dingwall 1-59-18 Sen
38 Kathleen Greene Dundee Road Runners 1-59-26 Lady
39 Brian Dunbar Dundee Road Runners 1-59-28 Sen
40 Jimmy Collins Poolewe 2-01-39 Sen
41 Jim Peat Minolta Black Isle AC 2-04-38 V/40
42 Owen Light Troon Tortoises 2-05-25 1st V/60
43 Lenn Urquhart Gairloch 2-05-26 Sen
44 Diane Thomson Inverurie 2-06-06 Lady
45 Bob Donaldson Central Region AC 2-07-34 Sen
46 Donald Riggs Moray Road Runners 2-07-51 Sen
47 Ted Williams Aultbea 2-09-57 2nd V/60
48 Johnathan Maclennan Aultbea 2-10-39 U/21
49 Ian Grant Slattadale 2-10-47 U/21
50 Janet Gordon Lakeside Lincoln AC 2-10-56 Lady
51 Sandy Mackenzie Moray Road Runners 2-11-02 V/40
52 Alison Sutherland Aberdeen 2-14-57 Lady
53 Sandra Westgate Dundee Road Runners 2-16-11 Lady
54 Keith Atchison Gairloch 2-17-37 Sen
= Theresa Hurring Ariki RC (New Zealand) 2-17-37 Lady
56 Donny Macleod Portree 2-19-33 Sen
57 Gary Hunter Banff 2-23-09 Sen
58 Victoria Gibson Glasgow 2-23-38 Lady
59 Margo Russell Inverness Harriers 2-25-45 Lady
60 Anne Greene Lakeside Lincoln AC 2-30-14 Lady
61 John Dove Trentham Running Club 2-36-10 V/40
62 Sheila Di Maio Banchory 2-37-23 Lady
63 Angie Fraser Inverness Harriers 2-38-11 Lady
64 Donnie Hossack Ullapool 2-40-37 V/40
65 Glen Palmer Linwood 2-46-07 U/21
66 Bryony Lean Glasgow Nordic Ski Club 2-46-49 Lady
67 Jean Trahearn Lakeside Lincoln AC 3-11-01 Lady
68 Scott Maclennan Linwood 3-19-48 U/21
         

site map | cookie policy | privacy policy