GWC 1990 - 25 MILE RACE RESULTS

 

Pos

Runner

Town/Club

Time

Category

1

Jim Doig

Aberdeen AAC

2-57-22

Sen

2

Ben Preece

Aberdeen AAC

3-08-24

V/40 Rec

3

Jim Farquhar

Hunters Bog Trotters

3-08-59

Sen

4

Alistair Mackenzie

Inverness Harriers

3-13-36

Sen

5

Brian Maher

Hunters Bog Trotters

3-14-00

V/40

6

Kenneth White

Ambleside AC

3-21-19

Sen

7

Hazel Dean

Forth Valley Orienteers

3-23-37

Lady Rec

8

Brian Edridge

Clydesdale Harriers

3-27-22

V/40

9

Mike Hartley

Macclesfield Harriers

3-35-23

Sen

10

Keith Burns

Carnethy HRC

3-35-56

V/40

11

Eddie Harvey

Carnethy HRC

3-37-06

V/40

12

Joe Christie

U/A

3-41-40

Sen

13

Richard White

Carnethy HRC

3-43-28

Sen

14

Bob Worth

Forth Valley Orienteers

3-43-30

Sen

15

Mark Wilson

Inverness Harriers

3-45-02

Sen

16

Alan Dobie

Carnethy HRC

3-47-11

Sen

17

David Warren

Minolta Black Isle AAC

3-49-18

V/40

=

Alex Whyte

Minolta Black Isle AAC

3-49-18

V/40

19

Peter Brooks

Lochaber AC

3-49-34

V/50 Rec

20

Alex Brett

Minolta Black Isle AAC

3-53-43

V/40

21

Bill Smith

Alness

3-54-00

V/40

22

David Dawson

Hunters Bog Trotters

3-59-15

Sen

23

Roy Trahearn

Lakeside Lincoln AC

4-01-46

V/40

24

Iain Macdonald

Minolta Black Isle AAC

4-07-37

Sen

25

Colin Ross

Beauly

4-08-34

Sen

26

Fergus Haldane

Minolta Black Isle AAC

4-09-10

Sen

27

Henry Cassie

Minolta Black Isle AAC

4-09-47

V/40

28

Willie Macrae

Gairloch

4-10-00

Sen

=

Andrew Tallach

Porthenderson

4-10-00

U/21

30

David Peck

Carnethy HRC

4-14-12

V/40

31

Margaret Gallagher

Dark Peak Fell Runners

4-16-35

Lady

=

Neil Grieve

Dundee Road Runners

4-16-35

Sen

33

Martin Hyman

Livingston AAC

4-21-23

V/50

34

Fiona Findlay

Kinloch Rannoch

4-21-56

Lady

35

Alan Bailey

Helensburgh AC

4-24-53

V/40

36

Peter Duncan

Cambridge

4-31-48

Sen

37

Elizabeth Wilby

Minolta Black Isle AAC

4-32-50

Lady

=

Ray Wilby

Minolta Black Isle AAC

4-32-50

V/40

39

William Aird

Inverness Harriers

4-38-31

V/40

=

Catherine Farrell

Clydesdale Harriers

4-38-31

Lady

41

Marjorie Small

Clydesdale Harriers

4-38-31

Lady

42

David Macleod

Inverness

4-42-45

Sen

43

Charles Hunter

Aberdeen

4-49-22

Sen

44

Jean Sharp

Central Region AC

4-49-28

Lady

45

Ken Bryson

Aberdeen

4-49-38

Sen

46

Raymond Hunter

East Kilbride

4-49-38

Sen

47

Jim Lowe

Inverness Nordic Ski Club

5-00-00

V/40

48

Fiona Scott

Central Region AC

5-07-19

Lady

49

David Jones

H.E.L.P.

5-14-31

V/60

50

Kathleen Greene

Dundee Road Runners

5-26-30

Lady

51

Bill Stewart

Perth Strathtay Harriers

5-41-10

V/40

52

Alison West

Carnethy HRC

5-49-23

Lady

53

Nicholas West

Carnethy HRC

5-49-23

Sen

54

Ted Williams

Aultbea

5-52-30

V/60

55

Nick Bates

Carnethy HRC

6-04-42

Sen

=

David Blaney

Carnethy HRC

6-04-42

Sen

=

Susan Hussey

Lochaber AC

6-04-42

Lady

=

Sandy Macinnes

Perth Strathtay Harriers

6-04-42

V/40

 

 

 

 

 

site map | cookie policy | privacy policy