GWC 1990 - 13 MILE RACE RESULTS 

Pos

Runner

Town/Club

Time

Category

1

Gregor Grant

Inverness Nordic Ski Club

1-17-33

Record

2

Niall Macdonald

Metro Aberdeen

1-18-53

Sen

3

Andrew Thin

Caithness AAC

1-20-50

Sen

4

John Kirkland

Dundee Road Runners

1-21-32

Sen

5

Graeme Guy

Grampian Orienteers

1-22-45

Sen

6

Peter Wilson

Dundee Road Runners

1-23-12

V/40 Rec

7

Philip Cowie

Metro Aberdeen

1-23-35

Sen

8

Geoff Simpson

Metro Aberdeen

1-24-53

Sen

9

Dave Wilson

Aberdeen

1-26-09

Sen

10

Ross Munro

Stornoway RC

1-28-08

Sen

11

Colin Gilmour

Central Region AC

1-28-25

Sen

12

Charles Thomson

Inverness

1-29-24

V/40

=

Peter Wilkes

Inverness

1-29-24

Sen

14

Frances Thin

Minolta Black Isle AAC

1-30-42

Lady Rec

15

Ewan Lardner

Perth Road Runners

1-31-17

Sen

16

Callum Scott

NCSAC

1-31-44

Local Rec

17

Chris Allan

Stornoway RC

1-33-57

Sen

18

William Halliday

Lochgilphead

1-34-43

Sen

19

Iain Mackay

Stornoway RC

1-35-06

Sen

20

Neil Duthie

Dundee Road Runners

1-35-22

Sen

21

Alan Murchison

Aultbea

1-37-40

U/21 Rec

22

Paul Anderson

Fintry R & S Club

1-41-29

Sen

23

Neil Cameron

Minolta Black Isle AAC

1-41-31

V/40

24

Robert Watson

Kyle Of Lochalsh

1-41-59

Sen

25

Chris Stuart

Culbokie

1-42-15

Sen

26

Niles Paget

Cambridge

1-43-24

Sen

27

James Wright

Hunters Bog Trotters

1-44-12

Sen

28

Alan Cunningham

Stornoway RC

1-44-41

Sen

29

Kevin Macdonald

H.F.P.

1-46-59

Sen

=

Alistair Wilson

Kildary

1-46-59

Sen

31

Toni Respinger

Dundee Road Runners

1-47-42

Lady

32

John Ruickbie

Alness

1-49-09

Sen

33

James Farquharson

Invergordon

1-49-16

V/40

34

Sinclair Gair

Fintry S & R Club

1-49-28

V/40

35

Len Findlay

Fife

1-52-43

V/40

36

Donald Somerville

Inverness Harriers

1-54-00

Sen

37

Alistair Appleby

U/A

1-55-31

Sen

38

Ian Dearing

Beauly

1-56-48

V/40

39

Nigel Shepherd

U/A

1-57-37

Sen

40

Peter Stephen

Aberdeen

1-57-45

Sen

41

Andrew Mitchell

Dingwall

1-59-19

Sen

42

Keith Campbell

Poolewe

1-59-23

U/21

43

Neil Francis

Isle Of Skye

2-00-00

Sen

44

Marion Mackay

Inverness

2-00-00

Lady

45

James Johnson

Inverness

2-00-24

Sen

46

Margaret Hyman

Livingston AAC

2-05-10

Lady

47

Hugh Maclennan

Inverness

2-06-57

Sen

48

Graham Gunn

Inverness

2-16-00

Sen

49

Robin Tarry

Edinburgh

2-16-10

Sen

50

Ian Guise

Minolta Black Isle AAC

2-17-01

V/40

51

Jane Guise

Minolta Black Isle AAC

2-17-01

Lady

52

Angela Panther

Tarland

2-20-50

Lady

53

Linda Maclellan

Edinburgh

2-30-20

Lady

54

John Fegan

Gairloch

2-31-50

U/21

55

Alex Duncan

Ben Lomond AC

2-34-21

1st V/60

56

Sheila Bailey

Helensburgh

2-40-40

Lady

57

Fiona Smitton

Fortrose

2-43-18

Lady

         

 

site map | cookie policy | privacy policy